Titul Majstra európy pre Island, Slováci skončili na 9. mieste

18.08.2003 Celý región

Hádzanári Islandu triumfovali na majstrovstvách Európy kadetov na Slovensku, keď v nedeľňajšom finále zdolali v Prešove rovesníkov z Nemecka 27:23 (13:10).\r\n...
Bronzové medaily si vybojovali dánski mladíci po víťazstve 29:19 (12:8) nad Švédskom.

Slovenskí reprezentanti skončili na 9. mieste. Zverenci trénera Petra Hatalčíka rozhodli o svojom umiestnení v záverečnom súboji s Francúzskom, keď po dramatickom priebehu vyhrali 26:24 (8:10). V porovnaní s predchádzajúcim šampionátom tejto vekovej kategórie pred dvoma rokmi v Luxembursku si Slováci pohoršili o tri priečky.

Výsledky:
semifinále (Košice):
Nemecko - Dánsko 29:22 (15:9)
Švédsko - Island 33:34 po predĺžení (30:30,15:12)

finále (Prešov):
Nemecko - Island 23:27 (10:13)

zápas o 3. miesto (Prešov):
Švédsko - Dánsko 19:29 (8:12)

o 5. miesto (Prešov):
Slovinsko - Srbsko a Čierna Hora 30:25 (17:12)

o 7. miesto (Prešov):
Maďarsko - Portugalsko 33:34 po predĺžení (29:29, 14:11)

o 9. miesto (Prešov):
Slovensko - Francúzsko 26:24 (8:10)
Najviac gólov SR: Vadkerti 7, Ivanov 6, Vlčko 5, rozhodovali San Jose, Murcia (obaja Šp. ), 900 divákov
Slováci mali výborný vstup do zápasu a hneď na jeho začiatku viedli 3:0. Potom však prenechali iniciatívu súperovi a ten už v polčase viedol 10:8. Keď po prestávke inkasovali ďalší gól, začalo to vyzerať na víťazstvo Francúzov. Zverenci trénera Hatalčíka však zdvihli hlavy a dve minúty pred koncom bolo vyrovnané. V predposlednej minúte stretnutia za stavu 24:24 brankár Beluš chytil sedemmetrový hod a mladí Slováci vzápätí dvakrát trafili do čierneho. Víťazstvo rozhodlo o ich konečnom deviatom mieste na šampionáte, čo však znamená mierny ústup z pozícií.